Oddział Zakaźny ponownie oddziałem covidowym

16 listopad 2021
Oddział Zakaźny ponownie oddziałem covidowym dronlubuski.pl

Sytuacja covidowa w województwie lubuskim jest stabilna i nie ma nadzwyczajnych zdarzeń, które mogłyby zagrażać Lubuszanom. Pomimo tego oddział covidowy zielonogórskiego szpitala powiększy się Oddział Zakaźny.

Obecnie zajętość łózek w szpitalach wynosi 57%. Na 12 listopada 2021 roku w województwie przygotowanych jest 457 łózek dla pacjentów z COVID-19, w tym 58 respiratorowych. Obecnie pacjenci zajmują 239 miejsc i 21 respiratorów. W 2020 roku w analogicznym czasie pacjenci zajmowali 437 z ponad 1000 przygotowanych łóżek i 70% dostępnych respiratorów. z ponad 1000 przygotowanych łóżek i 70% dostępnych respiratorów.

Jak poinformowała nas Sylwia Malcher - Nowak, rzecznik Szpitala Uniwersyteckiego od środy, 17. listopada Kliniczny Oddział Chorób Zakaźnych  ponownie staje się oddziałem covidowym. Obecnie trwa wypisywanie części pacjentów oraz alokacja tych, którzy muszą w szpitalu pozostać.

Szczepienie to obecnie jedyna skuteczna metoda ochrony przed COVID-19 o co apelują lekarze. Na terenie województwa lubuskiego szczepienia przeciwko covid-19 prowadzi obecnie 256 punktów.

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u