Od dziś bez maseczek na świeżym powietrzu. Co jeszcze się zmienia?

15 maj 2021
Autor: 
Od dziś bez maseczek na świeżym powietrzu Redakcja

Luzowanie obostrzeń trwa. Od dziś nie trzeba nosić maseczek na świeżym powietrzu, jednak nadal trzeba mieć je w pomieszczeniach zamkniętych.

Od soboty, 15 maja, obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. Najważniejszą zmianą jest fakt, że zniesiono potrzebę zakładania maseczek na świeżym powietrzu.

- Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach czy w kościele - czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia.

Pełna lista zmian

Rusza powolne odmrażanie gospodarki. Ogródki w restauracjach mogą być otwarte, lecz muszą działać w ścisłym reżimie sanitarnym - obowiązuje dystans co najmniej 1,5 m między stolikami.

W imprezach i spotkaniach organizowanych w domu może uczestniczyć maksymalnie 25 osób. Do tego limitu nie wlicza się jednak osoby zapraszającej na imprezę oraz osób, które wspólnie mieszkają lub gospodarują z tą osobą.

Luzowanie obostrzeń tyczy się również transportu publicznego. Od 15 maja limit osób, które jednocześnie będą mogły podróżować, wzrasta do 100% liczby miejsc siedzących lub 50% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu w pojeździe 50% miejsc siedzących niezajętych.

Przeczytaj też: Lotnisko Zielona Góra-Babimost do otwarcia! Znów polecimy do Warszawy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u