Pogoda w Lubuskiem. IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu w sobotę

22 styczeń 2021
Autor: 
Pogoda w Lubuskiem. Opady śniegu w sobotę Redakcja

Śnieżna i mroźna zima powoli odchodzi w zapomnienie. Mimo wszystko IMGW prognozuje, że 23 stycznia w województwie lubuskim znów spadnie śnieg. Wydano nawet ostrzeżenie przed intensywnymi opadami.

Od sobotniego poranka temperatura będzie wahać się w okolicy zera. Ponadto synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają opady śniegu.

- W dzień prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, przejściowo o natężeniu umiarkowanym lub silnym, powodujących na północy regionu utworzenie się pokrywy śnieżnej o grubości do około 10 centymetrów - czytamy w komunikacie IMGW.

Do niedzieli, 24 stycznia, będzie obowiązywało wydane przez instytut ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opady śniegu.

Będzie ślisko na drogach

Wraz ze śniegiem mogą pojawić się opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Warunki do jazdy w niektórych miejscach z pewnością będą trudne, dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się samochodem i zdjęcie nogi z gazu.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Agresywny 33-latek chciał podpalić drzwi sąsiadów. Teraz trafił do aresztu

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u