Zielona Góra: Agresywny 33-latek chciał podpalić drzwi sąsiadów. Teraz trafił do aresztu

22 styczeń 2021
Autor: 
Zielona Góra: Agresywny 33-latek chciał podpalić drzwi sąsiadów Redakcja/archiwum

Agresywny mieszkaniec Zielonej Góry groził sąsiadom pozbawieniem życia. Chciał też podpalić drzwi od ich mieszkania. 33-latek został już zatrzymany i trafił do aresztu.

Sytuacja miała miejsce na jednym z zielonogórskich osiedli mieszkaniowych. 33-letni mężczyzna wielokrotnie groził swoim sąsiadom pozbawieniem życia. Zachowywał się bardzo agresywne, co budziło uzasadnione podejrzenie ich spełnienia.

W środę, 20 stycznia, mężczyzna chciał podpalić drzwi od lokalu sąsiadów. Ci wezwali na miejsce patrol policji, który zatrzymał konfliktowego 33-latka. Mundurowi też nie mieli z nim lekko. W policyjnej celi zachowywał się tak agresywnie, że postanowiono wdrożyć procedurę szczególnego nadzoru nad zatrzymanym.

- Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych, jednak nie przyznał się do tego czynu. Odmówił składania wyjaśnień oraz podpisania dokumentów procesowych - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Trafił do aresztu

W trakcie czynności okazało się, że 33-latek już rok temu był zatrzymany dokładnie za to samo przestępstwo. Gdy mieszkał na osiedlu Pomorskim, również groził sąsiadom.

Kierowanie gróźb karalnych zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat. - Sąd na wniosek prokuratora wydał postanowienie o aresztowaniu 33-latka na 3 miesiące - dodaje podinsp. Barska.

Przeczytaj też: Wypadek w Zielonej Górze. Poszkodowane dwie osoby, w tym dziecko. W akcji śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.