Przybywa wody w Odrze. Obowiązują ostrzeżenia II stopnia!

22 luty 2021
Autor: 
Przybywa wody w Odrze. Obowiązują ostrzeżenia II stopnia! Redakcja

Rośnie poziom wody w Odrze. Obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne II stopnia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej!

Nadeszła odwilż, na dworze zrobiło się naprawdę wiosennie. Niestety wraz z nadejściem cieplejszych dni, doszło do szybko topnienia śniegu, a to przekłada się na wzrost poziomu wody w rzekach. W województwie lubuskim wydane zostało ostrzeżenie drugiego stopnia dla rzeki Odra. 

W okresie obowiązywania ostrzeżenia na Odrze środkowej prognozuje się wzrost stanów wody w strefie wody wysokiej, możliwe przekroczenia stanów alarmowych. Jak obecnie wygląda poziom wody w Odrze w poszczególnych punktach?

  • Cigacice: 340 cm; stan ostrzegawczy: 350 cm,
  • Nietków: 345 cm; stan ostrzegawczy: 370 cm,
  • Nowa Sól: 348 cm; stan ostrzegawczy: 350 cm,
  • Połęcko: 263 cm; stan ostrzegawczy: 310 cm,
    *Stan na 22.02.2021 r., godzina: 16:50

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u