Leśnicy walczą z mrozem. Aby ochronić sadzonki stosują deszczowanie!

27 kwiecień 2021
Leśnicy walczą z mrozem. Aby ochronić sadzonki stosują deszczowanie! Nadleśnictwo Cybinka Lasy Państwowe

Nocne przymrozki szczególnie w ostatnich dniach są zmorą nie tylko sadowników, ale także leśników. Ci drudzy muszą zadbać o sadzonki drzew - chronią je stosując deszczowanie!

W ostatnich dniach obowiązywały ostrzeżenia I stopnia przed przymrozkami wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla całego województwa lubuskiego. Temperatura minimalna przy gruncie miejscami mogła wynosić nawet -4°C a lokalnie nawet mniej. Przymrozki w tym okresie to zmora dla sadowników, a także dla leśników prowadzących szkółki leśne.

Jednym ze sposobów ochrony sadzonek drzew jest stosowanie deszczowania, które polega na zraszaniu drzewek niewielką ilością wody. Dzięki takim działaniom ujemna temperatura powoduje zamarzanie wody na sadzonkach, dzięki czemu wytwarza się warstwa ochronna przed mrozem.

Czytaj także - W ukraińskim autobusie zamiast barku dołożono dodatkowe siedzenia!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.