Silny wiatr w Zielonej Górze i okolicach! Strażacy wyjeżdżają do powalonych drzew!

04 maj 2021
Silny wiatr w Zielonej Górze i okolicach! Strażacy wyjeżdżają do powalonych drzew! Redakcja/Archiwum

Strażacy z powiatu zielonogórskiego notują interwencje związane z silniejszymi porywami wiatru. W rejonie miasta zanotowano poryw wiatru 77 km/h.

Silniejsze porywy wiatru w Zielonej Górze, stacje meteorologiczne w rejonie miasta zanotowały silniejszy poryw wiatru o prędkości 77 km/h! Strażacy od rana wyjeżdżali już do 13 zdarzeń związanych z silnym wiatrem. W większości były to powalone drzewa!

Chwilę przed godziną 9 w zielonogórskiej Łężycy, powalone drzewo zablokowało drogę, interweniowały dwa zastępy straży pożarnej. Kilka minut przed godziną 14 w rejonie alei Niepodległości w Sulechowie drzewo spadło na łuku drogi. 

Strażacy wyjeżdżali również do powalonych drzew w rejonie Świdnicy, Przylepu, Droszkowa czy Podlegórza. W samej Zielonej Górze powalone drzewa odnotowano na ulicy Spawaczy, Szwajcarskiej oraz Długiej. Na ulicy Moniuszki doszło do zerwania opierzenia w budynku.

Synoptycy Instytutu Gospodarki i Meteorologii Wodnej prognozują, że w najbliższych godzinach możliwe są porywy wiatru dochodzące do 70 km/h.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.