Trzech pijanych nastolatków zdemolowało park w Sławie! Sprawa trafiła do sądu rodzinnego!

04 maj 2021
Trzech pijanych nastolatków zdemolowało park w Sławie! Sprawa trafiła do sądu rodzinnego! Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

Młodzi mężczyźni wyładowali swoją złość, spotęgowaną wypitym wcześniej alkoholem na infrastrukturze parku miejskiego, parasolach na terenie ośrodka wypoczynkowego oraz ulicznych gazonach. Pomocny w identyfikacji okazał się monitoring miejski.

Całkowitą nieodpowiedzialnością i brakiem poszanowania dla cudzego mienia wykazali się trzej mieszkańcy powiatu lubińskiego, którzy przyjechali na majówkę do Sławy. Dwaj mężczyźni w wieku 17 lat i 16-latek w nocy z 30 kwietnia na 1 maja bieżącego roku wybrali się na spacer po Sławie. Ich wędrówkę i niszczycielskie działania zarejestrował system monitoringu miejskiego. Mężczyźni swoją frustrację spotęgowaną wypitym alkoholem wyładowali na infrastrukturze parku miejskiego, na ławkach i parasolach ośrodka wypoczynkowego oraz ulicznych gazonach.

Zaangażowani w sprawę sławscy strażnicy miejscy i wschowscy policjanci już po kilku godzinach ustalili trop, który doprowadził ich do ośrodka wypoczynkowego, w którym zatrzymali się wandale. Pomocny okazał się system monitoringu. Mężczyźni wczesnym rankiem wyjechali ze Sławy. Analiza zebranego materiału dowodowego, zapis monitoringu nie budziły żadnych wątpliwości co do personaliów sprawców.

W niedzielę, 2 maja,17-latkowie zostali zatrzymani przez wschowskich kryminalnych na terenie Lubina. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. We wschowskiej komendzie policji usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia, do których przyznali się i złożyli wyjaśnienia. W sprawie nieletniego 16-latka sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym. 

Źródło: komisarz Maja Piwowarska, Komenda Powiatowa Policji we Wschowie


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.