4 maja - Dzień Strażaka. "Wasza misja to niezwykłe poświęcenie i odwaga" (ZDJĘCIA)

04 maj 2021
Autor: 
4 maja - Dzień Strażaka Redakcja

Każdy ich dzień w pracy to walka z żywiołem i z czasem. To służba, w której nigdy nie ma rutyny. Dziś bohaterowie z zawodu i powołania świętują. W Międzynarodowy Dzień Strażaka dziękujemy tym, którzy stoją na straży bezpieczeństwa.

Międzynarodowy Dzień Strażaka to święto dedykowane wszystkim strażakom, którzy wykazują się odwagą i bohaterstwem. Ich ogromną pracę cenią wszyscy i nic w tym dziwnego. To właśnie strażacy o każdej porze dnia i nocy pędzą z pomocą, aby ratować ludzi ze zmiażdżonych aut czy gasić płonący dom.

W ciągu ostatnich kilkunastu lat poziom obowiązków strażaków diametralnie wzrósł. Teraz straż pożarna to nie tylko walka z pożarami. Ponad połowę interwencji stanowią miejscowe zagrożenia, czyli m.in. wypadki drogowe, poszukiwania zaginionych lub wycieki substancji chemicznych.

Wraz z początkiem pandemii koronawirusa strażakom powierzono kolejne zadania. Zastępy ratowników wielokrotnie wyjeżdżają do tzw. izolowanych zdarzeń medycznych z powodu braku wolnych karetek lub do pomocy Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu. Pomagają też w Narodowym Programie Szczepień.

"Wykonujecie trudną i odpowiedzialną służbę"

Pracę strażaków cenią wszyscy, bez wyjątków. - Wasza misja, jako wzór troski o dobro wspólne, darzona jest powszechnym szacunkiem, stanowiąc symbol niezwykłego poświęcenia oraz odwagi. Za tą nieustanną gotowość do walki o ludzkie życie i mienie pragnę Wam z głębi serca podziękować - napisał w liście do strażaków szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Kiedy mówimy o strażakach zawodowych, nie można zapominać o oddanych ochotnikach, którzy bezinteresownie pomagają społeczeństwu. To właśnie oni często jako pierwsi są na miejscu zdarzenia i udzielają pomocy. - W tym trudnym okresie czasu zachowajcie pogodę ducha i nieście ją innym, zwłaszcza najsłabszym potrzebującym obecności i naszego wsparcia. Życzę Wam bezpiecznej służby i zawsze tylu szczęśliwych powrotów, ile koniecznych wyjazdów - podkreśla dh. Edward Fedko, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Lubuskiego.

Z okazji Dnia Strażaka redakcja NewsLubuski.pl pragnie złożyć wszystkim funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej, strażakom Ochotniczych Straży Pożarnych i wszystkim osobom związanym z ochroną przeciwpożarową, życzenia wszelkiej pomyślności. Doceniamy Wasz trud, dlatego dziękujemy za odwagę i poświęcenie.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Komendant policji odwołany. Mł. insp. Maciej Sipek nowym szefem jednostki


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u