Lubuskie: Silne opady deszczu oraz burze! Przed nami niespokojna noc!

22 sierpień 2021
Lubuskie: Silne opady deszczu oraz burze! Przed nami niespokojna noc! Redakcja/Archiwum

W nocy w województwie lubuskim intensywnie popada a miejscami nawet zagrzmi! Lokalnie wysokość opadu wyniesie nawet do 40 mm! 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dwa ostrzeżenia I stopnia dla województwa lubuskiego. Pierwsze ostrzeżenie przed silnym deszczem z burzami dotyczy centrum oraz południa ziemi lubuskiej i zostało wydane dla powiatów: świebodzińskiego, krośnieńskiego, zielonogórskiego, żarskiego, żagańskiego, nowosolskiego, wschowskiego oraz m. Zielona Góra. 

Synoptycy prognozują opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu od 30 mm do 40 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 75 km/h. 

Dalsza część artykułu pod reklamą

Drugie ostrzeżenie pierwszego stopnia tym razem przed intensywnymi opadami deszczu zostało wydane dla północnych obszarów województwa lubuskiego i obejmuje powiaty: międzyrzecki, sulęciński, słubicki, gorzowski, strzelecko-drezdenecki oraz m. Gorzów Wielkopolski.

Tutaj synoptycy prognozują opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadu od 30 mm do 40 mm.

Niebezpieczna sytuacja atmosferyczna ma występować od godziny 23 w niedzielę 22 sierpnia do godziny 14 w poniedziałek 23 sierpnia. 

Przeczytaj też: Wypadek busa na autostradzie A2! W akcji śmigłowiec LPR!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u