Pogoda w Lubuskiem. Silne porywy wiatru w regionie. Strażacy usuwają powalone drzewa (ZDJĘCIA)

03 styczeń 2022
Autor: 
Pogoda w Lubuskiem. Silne porywy wiatru w regionie Redakcja/archiwum

Pogoda Lubuskie. Strażacy od rana wyjeżdżają do usuwania skutków silnego wiatru. IMGW wydało ostrzeżenia dla województwa lubuskiego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Meteorolodzy prognozowali, że średnia prędkość wyniesie 25-35 km/h, natomiast porywy mogą dochodzić do 75 km/h.

Mocniejsze porywy wiatru można było odczuć już w godzinach porannych szczególnie na południu województwa lubuskiego. Obecnie na stacjach synoptycznych notowane są porywy wiatru dochodzące do 65 km/h.

Wiatr osłabnie pod wieczór. Mimo wszystko apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i radzimy też unikać parkowania pod drzewami.

Silny wiatr - strażacy usuwają skutki

Zielonogórscy strażacy od rana interweniowali już w okolicach Stożnego oraz na ul. Cisowej. Dodatkowo zastępy z Sulechowa i OSP Trzebiechów usuwały drzewo, które spadło na trasie Trzebiechów - Ostrzyce.

Przeczytaj też: Policja "poluje" na kierowców. Pierwsi zapłacili już wysokie mandaty za przekroczenie prędkości


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u