Pożar w Zielonej Górze. Płonie kamienica. Trwa akcja gaśnicza (ZDJĘCIA, FILM)

03 styczeń 2022
Autor: 
Pożar w Zielonej Górze. Płonie kamienica. Trwa akcja gaśnicza Redakcja

Dwanaście zastępów straży pożarnej walczy z pożarem kamienicy w Zielonej Górze. Płonie poddasze. Sytuacja cały czas nie jest opanowana.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego zielonogórskich strażaków w poniedziałkowy wieczór, 3 stycznia, tuż po godzinie 19:00. W ogniu stanęło poddasze kamienicy przy ulicy Wąskiej.

Początkowo do akcji wyruszyły cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz zastęp OSP Racula. Po dojeździe pierwszych samochodów gaśniczych, dach budynku był już całkowicie objęty ogniem. Wówczas na miejsce skierowano kolejne jednostki OSP z Ochli i Starego Kisielina.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Pędził Mercedesem przez wieś. Wpadł na radar, został srogo ukarany

Trwa akcja gaśnicza, jest osoba poszkodowana

Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne błyskawicznie rozwinęli linie gaśnicze i przystąpili do akcji. Prądy wody podawane są od środka oraz z zewnątrz budynku. Rozstawiona została też drabina mechaniczna.

Sytuacja cały czas nie jest opanowana. Do akcji wyruszyła już cysterna gaśnicza o pojemności 25 tysięcy litrów wody z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Zielonej Górze. Wysłano też specjalny pojazd z agregatem do nabijania strażackich aparatów powietrznych.

Wiadomo, że w wyniku zdarzenia jedna osoba odniosła obrażenia. To mężczyzna, który został ewakuowany z płonącego budynku przez mieszkańców. Obecnie zajmuje się już nim zespół pogotowia ratunkowego.

Godzina 20:00 - Na miejsce dojechał oficer operacyjny z Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze, który nadzoruje działania. Rejon chroniony zabezpieczają dwa zastępy z OSP Zawada i zastęp OSP Przylep.

Godzina 20:30 - Sytuacja pożarowa została opanowana, ale mimo wszystko dach i poddasze całkowicie spłonęły. Trwa dogaszanie. Jak informuje rzecznik zielonogórskiej straży pożarnej st. kpt. Arkadiusz Kaniak, w budynku przebywało 8 osób. Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Nowej Soli.

Godzina 21:30 - Mieszkańcy kamienicy na pewno nie wrócą dziś do domu. Urząd Miasta Zielona Góra zapewnił nocleg czterem osobom, natomiast pozostali spędzą noc u swoich rodzin. O tym czy w ogóle powrót ludzi do lokali będzie kiedykolwiek możliwy, zadecyduje inspektor nadzoru budowlanego. Wstępna przyczyna pożaru nie jest znana. To ustali już biegły z zakresu pożarnictwa.

Przeczytaj też: Wypadek w Zielonej Górze. Bus potrącił kobietę na przejściu dla pieszych (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u