Alert RCB i ostrzeżenia II stopnia. Nadciąga Orkan Malik. Powieje nawet 115 km/h!

29 styczeń 2022
Autor: 
Alert RCB i ostrzeżenia II stopnia. Nadciąga Orkan Malik. Powieje nawet 115 km/h! Windy.com/Alert RCB

Najbliższe godziny mogą być bardzo niebezpieczne. Synoptycy prognozują porywy wiatru nawet do 115 km/h. Miejscami możliwe są też burze!

Ostatni weekend stycznia upłynie pod znakiem bardzo niebezpiecznej pogody. Synoptycy prognozują wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h, w drugiej części nocy i nad ranem lokalnie osiągającego w porywach do 115 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Niewykluczone są też lokalne burze.

Dla całego województwa lubuskiego wydane zostały ostrzeżenia II stopnia przed silnym wiatrem. Mieszkańcy zagrożonych obszarów dostali także alert RCB na swoje telefony. Tak silne porywy wiatru mogą powodować łamanie gałęzi, a także powalać całe drzewa. Możliwe są również przerwy w dostawie energii elektrycznej. 

Już teraz zabezpiecz przedmioty, które mogą zostać poderwane przez wiatr. Zachęcamy do nieparkowania swoich pojazdów pod drzewami. Jeśli możecie, najbliższą noc oraz poranek pozostańcie w domach.

Ostrzeżenie IMGW przed silnym wiatrem obowiązuje od godziny 16, 29 stycznia do godziny 17, 30 stycznia.

Czytaj także - Strażacy OSP rozdadzą 720 tys. darmowych maseczek w Zielonej Górze. Lista punktów


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u