Pogoda w Lubuskiem. Nadciąga orkan Dudley. Porywy wiatru nawet do 120 km/h

16 luty 2022
Autor: 
Nadciąga orkan Dudley. Porywy wiatru przekroczą 100 km/h Redakcja

Pogoda Lubuskie. Orkan Dudley nadciąga do Polski. Porywy wiatru mają osiągać prędkość ponad 100 km/h. Ponadto prognozowane są burze i intensywne opady deszczu.

Mieszkańców województwa lubuskiego czekają wietrzne dni. W środę, 16 lutego, późnym wieczorem do Polski zacznie wpływać silny niż. To będzie skutkować wzrostem różnicy ciśnienia nad naszym krajem, a tym samym zwiększaniem się prędkości wiatru.

Jak informuje IMGW, wraz z niżem związany będzie układ frontów atmosferycznych, który przyniesie intensywne opady deszczu. Możliwe będą również lokalne burze.

Orkan Dudley i porywy wiatru ponad 100 km/h

Wiatr będzie zwiększać swoją prędkość z godziny na godzinę. Największe porywy mają występować w czwartek, 17 lutego, od godziny 10:00.

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 120 km/h - czytamy w komunikacie IMGW. Synoptycy wydali już dla województwa lubuskiego ostrzeżenie 3 stopnia przed silnym wiatrem.

Zapowiada się, że orkan Dudley będzie poważniejszy niż styczniowy orkan Malik. Przypominamy, że wówczas lubuscy strażacy odnotowali ponad 800 interwencji. Występowały również spore przerwy w dostawie energii elektrycznej.

Prosimy wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności i zabezpieczenie wszystkich przedmiotów, które mogą zostać poderwane przez wiatr. Radzimy też unikać parkowania pod drzewami. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało już Alert RCB.

Przeczytaj też: Wypadek na S3 koło Zielonej Góry. Ciężarówka uderzyła w radiowóz i służbę drogową (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u