Pogoda Lubuskie. Zbliża się orkan Eunice. Znów będzie wiało w porywach do 120 km/h

18 luty 2022
Autor: 
Pogoda Lubuskie. Zbliża się orkan Eunice Redakcja

Pogoda Lubuskie. Dopiero przeszedł orkan Dudley, a do Polski już zbliża się orkan Eunice. Porywy wiatru mają osiągać prędkość do 120 km/h. Możliwe lokalne burze.

Czwartkowy orkan Dudley łamał drzewa i zrywał dachy na terenie całego województwa lubuskiego. Lubuscy strażacy interweniowali ponad 1100 razy. Silny wiatr spowodował również liczne awarie energetyczne. Bez prądu zostało wielu odbiorców.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Płonie opuszczony budynek w Sulechowie. Łuna ognia widoczna z daleka

Orkan Eunice

Dziś, 18 lutego, do Polski nadciąga kolejna wichura. Orkan Eunice ma uderzyć przede wszystkim w nocy z piątku na sobotę. Silne porywy wiatru będą jednak odczuwalne jeszcze nad ranem i w okolicach południa. Towarzyszyć im będą opady deszczu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla północnych powiatów województwa lubuskiego ostrzeżenia najwyższego, trzeciego stopnia przed silnym wiatrem. Południowe powiaty są objęte alertem drugiego stopnia.

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 120 km/h. Lokalnie możliwe burze - czytamy w komunikacie IMGW.

Prosimy wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności i zabezpieczenie wszystkich przedmiotów, które mogą zostać poderwane przez wiatr. Radzimy też unikać parkowania pod drzewami. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało już do ludności Alert RCB.

Przeczytaj też: Orkan Dudley. Najwięcej interweniowali strażacy z Zielonej Góry i okolic (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u