Sulechów: Włamywał się do domów w budowie. Kradł kable i sprzęt

18 luty 2022
Autor: 
Sulechów: Włamywał się do domów w budowie Fot. KMP Zielona Góra

Nawet 15 lat więzienia grozi 38-latkowi spod Sulechowa. Mężczyzna włamywał się do domów i kradł sprzęt budowlany. Łupem padały też kable energetyczne.

Na terenie gminy Sulechów zaczęło dochodzić do kradzieży. Nieznany sprawca włamywał się do domów, które jeszcze były w budowie, a następnie plądrował budynki.

- Sprawca dostał się w nocy do wnętrza trzech domów, wyłamując wkładki w zamkach drzwi. Ukradł z nich kable energetyczne z rozprowadzonych przez elektryka instalacji oraz sprzęt budowlany. Następnie wyrwane kable przygotował do sprzedaży w skupie złomu - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

38-letni recydywista zatrzymany

Funkcjonariuszom kryminalnym z Komisariatu Policji w Sulechowie udało się namierzyć złodzieja. Okazał się nim 38-latek znany wcześniej z przestępczej działalności. Mężczyzna odbywał m.in. kary pozbawienia wolności za kradzieże.

Złodziej po przesłuchaniu usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniami, za co grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna będzie odpowiadał jednak w warunkach recydywy, dlatego w jego przypadku kara może być wyższa nawet do 15 lat.

Przeczytaj też: Orkan Dudley. Najwięcej interweniowali strażacy z Zielonej Góry i okolic (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u