Pogoda Lubuskie. IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Może mocno wiać

01 lipiec 2022
Autor: 
Pogoda Lubuskie. IMGW ostrzega przed burzami z gradem Redakcja

Pogoda Lubuskie. Na terenie całego województwa obowiązują ostrzeżenia przed burzami z gradem. Do mieszkańców wysłano także Alert RCB.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej po raz kolejny w tym tygodniu wydał dla całego województwa lubuskiego ostrzeżenia drugiego stopnia. Te dotyczą burz z gradem.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 95 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad - czytamy w ostrzeżeniu IMGW.

Ostrzeżenia IMGW obowiązują w piątek, 1 lipca, od godziny 13:00 do 22:00.

Wysłano Alert RCB

Przed burzami z gradem ostrzega także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które wysłało już do osób przebywających na terenie regionu Alert RCB.

- Dziś i w nocy (1/2.07) burze z gradem i silny, porywisty wiatr. Burzom będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 50 mm i porywy wiatru aż do 130 km/h. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr. Możliwe lokalne podtopienia - informuje RCB.

Przeczytaj też: Gang motocyklowy przemycał narkotyki. Korzystał z samolotu i ciężarówek (ZDJĘCIA, FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u