Pogoda Lubuskie. Rozpoczyna się fala upałów. Termometry pokażą nawet 36 stopni

19 lipiec 2022
Autor: 
Pogoda Lubuskie. Rozpoczyna się fala upałów Redakcja

Pogoda Lubuskie. IMGW wydało dla województwa lubuskiego ostrzeżenia przed upałami. Gorąca aura nie odpuści nam przez najbliższe dni.

Rozpoczyna się kolejna, letnia fala upałów. Wszystko przez gorące powietrze, które wędruje do Polski znad Afryki. W kulminacyjnym momencie termometry pokażą nawet 36 stopni Celsjusza.

IMGW wydało ostrzeżenia przed upałami

Przed upałami w Lubuskiem po raz kolejny ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Synoptycy wydali najwyższy alert III stopnia dla całego regionu.

- Temperatura maksymalna we wtorek i czwartek od 30°C do 34°C, w środę od 33°C do 36°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C, tylko w nocy ze środy na czwartek od 19°C do 22°C - czytamy w komunikacie IMGW.

Gorąca aura na zachodzie Polski na pewno utrzyma się do czwartkowego wieczoru, 21 lipca.

RCB przypomina o zasadach bezpieczeństwa

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podkreśla, aby w trakcie upałów pamiętać o nawadnianiu organizmu oraz ograniczeniu przebywania na słońcu. Ponadto warto nosić nakrycie głowy oraz stosować kremy z filtrem UV.

- Nie zostawiaj dzieci i zwierząt w aucie. Nie pij alkoholu, bo odwadnia organizm. W ciągu dnia zamknij i zasłoń okna - radzi RCB.

Przeczytaj też: Będzie przebudowa drogi krajowej "27" w Świdnicy pod Zieloną Górą


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u