Pożar lasu i młodnika w Zielonej Górze. W akcji 11 zastępów straży i samoloty gaśnicze!

19 lipiec 2022
Autor: 
Pożar lasu i młodnika w Zielonej Górze. W akcji 11 zastępów straży i samoloty gaśnicze!

Pożar lasu i młodnika w Zielonej Górze. Z ogniem walczy 11 zastępów straży pożarnej. W działaniach brały również udział samoloty gaśnicze!

We wtorek, 19 lipca chwilę przed godziną 6 rano dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru lasu w pobliżu zielonogórskiej Zawady. Na miejsce w pierwszej kolejności zadysponowano pobliskie jednostki OSP oraz strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 2.

Pożar lasu Zielona Góra

Już po kilku minutach pierwsze zastępy dotarły we wskazane przez zgłaszającego miejsce. - Doszło do pożaru młodnika i ścioły w lesie - podaje st. kpt. Piotr Kowalski z Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze.

Do działań z każdą minutą dysponowano kolejne zastępy straży pożarnej w tym cysternę o pojemności 25 tys. litrów wody. Akcję wspierały także samoloty gaśnicze. W kulminacyjnym momencie z pożarem walczyło 11 zastępów straży pożarnej. 

Chwilę po godzinie 8 rano pożar został opanowany, spłonęło kilka hektarów. Przed strażakami jeszcze kilka godzin żmudnego dogaszania. Obecnie przyczyna pożaru nie jest znana, najprawdopodobniej jednak doszło do celowego podpalenia.

Susza w Lubuskiem

Województwo lubuskie od dłuższego czasu zmaga się z suszą. W lasach obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego, wilgotność ściółki porównywalna jest do wilgotności kartki papieru. Niestety nie zapowiada się na poprawę.

Na najbliższe dni synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia III stopnia przed upałem, temperatury w dzień mogą sięgać nawet do 36°C!

Czytaj także - Mafia śmieciowa zakopywała niebezpieczne odpady. Jest akt oskarżenia przeciwko 21 podejrzanym


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u