Pogoda Lubuskie. IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem

19 wrzesień 2022
Autor: 
Pogoda Lubuskie. IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami Redakcja

Pogoda Lubuskie. Są ostrzeżenia przed burzami z gradem, którym będą towarzyszyć silne opady deszczu. Może też mocniej powiać.

Dziś, 19 września, niemalże w całej Polsce będzie pochmurna aura. W Lubuskiem termometry wskażą maksymalnie od 11 do 15 stopni Celsjusza, a to wszystko za sprawą chłodnej, arktycznej masy powietrza z północy Europy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kożuchów. Lubuskie Carcassonne

Pogoda Lubuskie - IMGW ostrzega przed burzami

Poniedziałek może przynieść nam również burze. O zjawiskach ostrzega już Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 do 30 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywy wiatru do 65 kilometrów na godzinę. Lokalnie drobny grad - czytamy w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem będą obowiązywać od godziny 11:00 do 19:00. Wydano je dla powiatów: zielonogórskiego, żarskiego, krośnieńskiego, świebodzińskiego, sulęcińskiego, słubickiego, międzyrzeckiego, gorzowskiego oraz strzelecko-drezdeneckiego.

"Zalecana ostrożność. Śledź rozwój sytuacji pogodowej"

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia? - Ostrzeżenie przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - wyjaśnia instytut.

W trakcie opadów warunki do jazdy mogą być trudne, dlatego prosimy wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Radzimy też unikać parkowania pod drzewami.

Aktualizacja (14:36): - Na pograniczu Polski i Niemiec pojawiły się pierwsze burze. Natężenie opadów wynosi tam od 5-10 mm/h. W najbliższych godzinach burz będzie przybywać i będą się one pojawiać na całym obszarze objętym ostrzeżeniem - informuje IMGW.

Przeczytaj też: W Świdnicy pod Zieloną Górą stanął bankomat. Domagali się tego mieszkańcy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u