Uwaga na gęste mgły! Nocą widzialność może spaść do 50 metrów

12 listopad 2022
Autor: 
Uwaga na gęste mgły! Nocą widzialność może spaść do 50 metrów Redakcja/Archiwum

Pogoda Lubuskie. Gęste mgły pojawią się na terenie regionu. Widoczność może spaść nawet do 50 metrów, co będzie niebezpieczne dla kierowców.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gęstymi mgłami. Te mają występować na terenie całego województwa lubuskiego. - Prognozuje się gęste mgły, w których zasięgu lokalnie widzialność może wynosić od 50 m do 200 metrów - czytamy w komunikacie IMGW.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielona Góra - miasto bachusików

Ostrzeżenie IMGW jest ważne od godziny 21:00 w sobotę, 12 listopada, do godziny 9:00 w niedzielę, 13 listopada. Prawdopodobieństwo zjawiska określono na 70 procent.

Policja apeluje o ostrożność

- Nagłe pogorszenie warunków drogowych potrafi zaskoczyć wielu kierowców, dlatego w czasie mgły powinniśmy dostosować zarówno prędkość, jak i styl jazdy do takich zmiennych warunków. Powinniśmy zwiększyć odległość od poprzedzającego pojazdu oraz zmniejszyć prędkość tak, aby w razie niebezpieczeństwa móc w porę zareagować - apeluje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Jak podkreśla rzecznik zielonogórskiej policji, w okresie jesienno-zimowym lepiej wyjeżdżać więc kilka minut wcześniej, aby nie nadrabiać straconego czasu na drodze.

Czytaj także - Młody koziołek zaplątał się o siatkę w Klenicy. Z pomocą przyszli strażacy!

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u