Młody koziołek zaplątał się o siatkę w Klenicy. Z pomocą przyszli strażacy!

12 listopad 2022
Autor: 
Młody koziołek zaplątał się o siatkę w Klenicy. Z pomocą przyszli strażacy! OSP Klenica

W Klenicy młody samiec sarny utknął w ogrodzeniu i nie mógł się wydostać. Z pomocą ruszyli strażacy. 

W sobotę, 12 listopada około godziny 16 do dyżurnego operacyjnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze wpłynęło zgłoszenie od jednego z mieszkańców Klenicy. Zgłaszający przekazał, że w ogrodzeniu przy ulicy Sportowej znajduje się zaplątany koziołek. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej w tym ochotników z Klenicy.

Strażacy już po chwili znaleźli się pod wskazanym przez zgłaszającego adresem i potwierdzili treść zgłoszenia. Pomoc szczęśliwie dotarła na czas i po chwili zwierzak był już uwolniony. Młody samiec sarny wymagał jednak specjalistycznej pomocy przed powrotem na łono natury.

Około godziny 19 udało się przekazać zwierzę do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Nowej Soli. Tam koziołek będzie wracał do pełnej sprawności. 

Czytaj także - Tony śmieci w lesie pod Zieloną Górą. Odpady są też zakopane pod ziemią (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u