Pogoda Lubuskie. Znów będzie ślisko na drogach. IMGW ostrzega przed oblodzeniem

07 marzec 2023
Autor: 
Pogoda Lubuskie. Znów będzie ślisko na drogach Redakcja

Pogoda Lubuskie. W nocy i nad ranem znów będzie bardzo ślisko. IMGW wydało już kolejne ostrzeżenia przed oblodzeniem.

Ujemne temperatury nie odpuszczają, a do tego dochodzą między innymi opady deszczu ze śniegiem. To sprawi, że na drogach w całym województwie lubuskim po raz kolejny będzie tworzyć się tzw. "szklanka". Ślisko będzie także na chodnikach.

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -4°C do -1°C, temperatura minimalna przy gruncie od -6°C do -1°C - czytamy w komunikacie IMGW.

Prawdopodobieństwo zjawiska oceniono na 80 procent. Alert obowiązuje od godziny 22:00 we wtorek, 7 marca, do godziny 9:00 w środę, 8 marca. Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia dla wszystkich powiatów w regionie.

Będzie ślisko na drogach

Prognozowane opady deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu spowodują, że warunki do jazdy na wielu trasach znacznie się pogorszą. W niektórych miejscach na drogach dosłownie może stworzyć się lodowisko, a wtedy nietrudno o wypadek, dlatego warto zarezerwować sobie więcej czasu na jazdę i zachować szczególną ostrożność na trasie.

- Pamiętajmy, że mokra i śliska nawierzchnia może wydłużyć drogę hamowania pojazdu, dlatego w trudnych warunkach powinniśmy zwiększyć odległość od poprzedzającego pojazdu oraz zmniejszyć prędkość tak, aby w razie niebezpieczeństwa móc w porę zareagować - apeluje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Wypadek na wojewódzkiej "151" koło Gorzowa. Jedna osoba została poszkodowana (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u