W Nowej Soli otwarto halę widowiskowo-sportową. Kosztowała ponad 31 milionów (ZDJĘCIA)

07 marzec 2023
Autor: 
W Nowej Soli otwarto halę widowiskowo-sportową Fot. UM Nowa Sól, Janusz Kubicki/FB

Ponad 31 milionów złotych - tyle kosztowała budowa hali widowiskowo-sportowej w Nowej Soli. Obiekt został już oficjalnie otwarty.

Nowa hala widowiskowo-sportowa powstała na działce przy ulicy Gimnazjalnej w Nowej Soli, na której w przeszłości znajdował się dworzec autobusowy. Zarządza nią Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Inwestycja posłuży przede wszystkim klubom sportowym. Wnętrze budynku zaprojektowano tak, żeby można było tam rozgrywać mecze siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej oraz futsalu. Na trybunach przewidziano około 800 miejsc, w tym również te przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Łącznie na terenie hali może przebywać jednak 1,5 tysiąca osób. Warunkiem jest tylko dostawienie dodatkowej widowni.

Nowa hala posłuży także do organizowania imprez kulturalnych. Powierzchnia użytkowa obiektu to przeszło 3,9 tysiąca metrów kwadratowych. Wysokość zewnętrzna hali wynosi 17 metrów, natomiast wewnątrz w najwyższym miejscu ponad 14 metrów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Posypały się mandaty. Policja z dronem łapała kierowców

"Marzenia Nowosolan właśnie się spełniły"

Budowa nowej hali kosztowała około 31,3 miliony złotych. Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało projektowi dofinansowanie o wartości 3,5 miliona. Z inwestycji bardzo zadowolony jest prezydent Nowej Soli Jacek Milewski.

- Marzenia Nowosolan właśnie się spełniły. Zadowolenie naszych mieszkańców to podstawa samorządowej pracy. Bardzo dziękuję wszystkim moim Współpracownikom zaangażowanym w budowę tego pięknego obiektu. Nasi mieszkańcy mają od dziś nowoczesny obiekt, który daje szansę rozwoju talentów sportowych - podkreśla włodarz miasta.

Obiekt został już oficjalnie otwarty. - Jest zwieńczeniem procesu opartego na zaufaniu i partnerskich relacjach, które łączą nas z samorządem. Jesteśmy przekonani, że obiekt będzie areną wielu emocjonujących wydarzeń sportowych oraz kulturalnych - mówi Janusz Signetzki, wiceprezes zarządu WPIP.

Przeczytaj też: Na Dzień Kobiet oddaj krew w Zielonej Górze. W podziękowaniu dostaniesz... tulipany


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u