Nadciągają burze z intensywnym deszczem i silnym wiatrem. IMGW wydało ostrzeżenia II stopnia!

23 czerwiec 2023
Autor: 
Nadciągają burze z intensywnym deszczem i silnym wiatrem. IMGW wydało ostrzeżenia II stopnia! Redakcja/Archiwum

IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Synoptycy wydali ostrzeżenia II stopnia dla całego województwa lubuskiego. 

Znad Niemiec do województwa lubuskiego nadciągają burze z intensywnymi opadami deszczu oraz silnym wiatrem. Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie II stopnia przed burzami z gradem dla zachodniej części Polski. Lokalnie porywy wiatru mogą osiągać nawet 90 km/h!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kierowca volvo przejechał po 3-letnim dziecku. Policja poszukuje sprawcy

Burze w Lubuskiem

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 35 mm do 50 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad. - czytamy w komunikacie IMGW. Ostrzeżenie będzie obowiązywać do piątku, 23 czerwca, do wczesnych godzin porannych. 

Zachowajmy szczególną ostrożność. Radzimy też zabezpieczyć wszystkie przedmioty, które mogą zostać poderwane przez wiatr oraz unikać parkowania pod drzewami. W ten czas z pewnością sporo pracy mogą mieć strażacy, którzy będą interweniować na przykład przy usuwaniu powalonych drzew. Warto mieć naładowane baterie w telefonach, ponieważ mogą wystąpić przerwy w dostawach prądu.

Czytaj także - Wyciek substancji z samochodu na A2. Ćwiczyli strażacy z grup chemicznych (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u