Pogoda Lubuskie. Kolejny dzień upałów. Termometry pokażą nawet 35 stopni Celsjusza

15 lipiec 2023
Autor: 
Pogoda Lubuskie. Kolejny dzień upałów Redakcja

Pogoda Lubuskie. Trwa fala upałów. Dziś termometry pokażą ponad 30 stopni Celsjusza w cieniu. Do wszystkich wysłano Alert RCB.

Trwa największa fala upałów od początku lata. To wszystko za sprawą wyżu, który sprowadza do Polski bardzo gorące masy powietrza. I tak Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami dla całego województwa lubuskiego.

- W sobotę temperatura maksymalna w sobotę od 31°C do 35°C. W niedzielę od 30°C do 33°C, natomiast w poniedziałek około 30°C. Temperatura minimalna w nocy na przeważającym obszarze od 18°C do 20°C - czytamy w komunikacie IMGW.

Wysłano Alert RCB

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało już dodatkowo Alert RCB.

- Uwaga! Dziś (15/07) prognozowany upał (pow. 30 st. C). Unikaj słońca, wysiłku fizycznego i odwodnienia organizmu. W przypadku pogorszenia zdrowia dzwoń pod 112 - taki komunikat powinny otrzymać osoby przebywające w województwie lubuskim.

RCB przypomina dodatkowo, aby w trakcie upałów pamiętać o regularnym nawadnianiu organizmu oraz ograniczeniu przebywania na słońcu, co jest szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci oraz osób w podeszłym wieku. Ponadto warto nosić nakrycie głowy oraz stosować kremy z filtrem UV. W ciągu dnia warto zamknąć i zasłonić okna oraz pamiętać o nie zostawianiu dzieci i zwierząt w samochodach.

Przeczytaj też: Susza w Lubuskiem. W gminie Świdnica część mieszkańców wieczorami nie ma wody


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u