Pogoda Lubuskie. IMGW ostrzega przed upałem w całym regionie

11 wrzesień 2023
Pogoda Lubuskie. IMGW ostrzega przed upałem w całym regionie Pixabay

Pogoda Lubuskie. Po ciepłym weekendzie czekają nas kolejne dni z gorącą aurą. IMGW wydało już ostrzeżenia przed upałami.

Koniec lata zbliża się nieubłaganie, lecz temperatura cały czas jest wysoka. To wszystko dzięki układowi wysokiego ciśnienia, który sprowadza do nas gorące powietrze. Na przykład dziś w nocy temperatura w Zielonej Górze utrzymywała się na poziomie 18,3°C. Do nocy tropikalnej zabrakło 1,7°C.

Ostrzeżenia przed upałem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałami dla całego województwa lubuskiego.

- Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 31°C. Temperatura minimalna w nocy od 13°C do 16°C - czytamy w komunikacie IMGW.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja KAS koło Zielonej Góry. Nalot na handlarza nielegalnym tytoniem

Alert będzie obowiązywał od godziny 14:00 w poniedziałek, 11 września, do godziny 17:00 we wtorek, 12 września. Prawdopodobieństwo zjawiska oceniono na 80 procent.

RCB przypomina o bezpieczeństwie

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zwraca uwagę, aby w trakcie upałów pamiętać o regularnym nawadnianiu organizmu oraz ograniczeniu przebywania na słońcu, co jest szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci oraz osób w podeszłym wieku. Ponadto warto nosić nakrycie głowy oraz stosować kremy z filtrem UV. W ciągu dnia warto zamknąć i zasłonić okna oraz pamiętać o niezostawianiu dzieci i zwierząt w samochodach.

Przeczytaj też: Program Winobrania 2023. Co dzieje się w poniedziałek? Dziś na scenie Maryla Rodowicz


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u