Pogoda Lubuskie. Gęste mgły w nocy i nad ranem. Uwaga kierowcy!

22 październik 2023
Pogoda Lubuskie. Gęste mgły w nocy i nad ranem Fot. KMP Zielona Góra

Pogoda Lubuskie. Gęste mgły pojawiają się na terenie regionu. Widoczność może spaść poniżej 200 metrów, o czym ostrzega IMGW.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gęstymi mgłami. Te mają występować niemalże na terenie całego województwa lubuskiego.

Alertem objęte zostały powiaty gorzowski, krośnieński, międzyrzecki, słubicki, strzelecko-drezdenecki, sulęciński, świebodziński oraz zielonogórski. Dodatkowo zakwalifikowano tu lubuskie stolice, czyli Gorzów Wielkopolski i Zielona Góra.

Pogoda w Lubuskiem - spadnie widzialność

Ostrzeżenie IMGW jest ważne od godziny 21:00 w niedzielę, 22 października, do godziny 8:00 w poniedziałek, 23 października. Prawdopodobieństwo zjawiska określono na 75 procent.

- Prognozuje się gęste mgły, w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami poniżej 200 metrów - czytamy w komunikacie IMGW.

Policja apeluje o ostrożność

Gęste mgły mogą być bardzo niebezpieczne dla kierowców. O zdjęcie nogi z gazu apeluje między innymi policja w Zielonej Górze.

- Nagłe pogorszenie warunków drogowych potrafi zaskoczyć wielu kierowców, dlatego w czasie mgły powinniśmy dostosować zarówno prędkość jak i styl jazdy do takich zmiennych warunków. Powinniśmy zwiększyć odległość od poprzedzającego pojazdu oraz zmniejszyć prędkość tak, aby w razie niebezpieczeństwa móc w porę zareagować - apeluje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Mundurowi przypominają dodatkowo, że w okresie jesiennym jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Przeczytaj też: Z Odry wyłowiono zwłoki. To zaginiony mężczyzna


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u