Pogoda Lubuskie. Uwaga kierowcy, będzie ślisko! Drogi mają być oblodzone

21 listopad 2023
Autor: 
Pogoda Lubuskie. Uwaga kierowcy, będzie ślisko! Redakcja

Pogoda Lubuskie. Temperatura spadnie poniżej zera. IMGW ostrzega przed oblodzeniem dróg i chodników. Czekają nas też opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem w województwie lubuskim. Synoptycy informują, że temperatura minimalna będzie wynosić około -4°C, z kolei przy gruncie około -6°C.

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników, po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem, powodujących ich oblodzenie. Lokalnie ujemna temperatura powietrza utrzyma się także w środę w ciągu dnia - czytamy w komunikacie IMGW.

Prawdopodobieństwo zjawiska oceniono na 80 procent. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 16:00 we wtorek, 21 listopada, do godziny 9:00 w środę, 22 listopada. Alertem objęte jest miasto Zielona Góra oraz powiaty zielonogórski, krośnieński, żarski, żagański, nowosolski oraz wschowski.

Pogoda w Lubuskiem - będzie ślisko na drogach

Prognozowane opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem spowodują, że warunki do jazdy na wielu trasach znacznie się pogorszą. Wówczas w niektórych miejscach na drogach dosłownie tworzy się lodowisko, a wtedy nietrudno o wypadek, dlatego warto zarezerwować sobie więcej czasu na jazdę i zachować szczególną ostrożność na trasie. Ponadto w takim czasie zdarza się, że ciężarówki mają problem z podjazdem pod wzniesienia, co skutecznie blokuje ruch.

- Pamiętajmy, że mokra i śliska nawierzchnia może wydłużyć drogę hamowania pojazdu, dlatego w trudnych warunkach powinniśmy zwiększyć odległość od poprzedzającego pojazdu oraz zmniejszyć prędkość tak, aby w razie niebezpieczeństwa móc w porę zareagować - apeluje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Kierowca Bolta łamał przepisy drogowe. Wpadł, bo zarejestrował to monitoring (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u