Pogoda Lubuskie. Uwaga kierowcy, będzie ślisko! Są ostrzeżenia IMGW

05 grudzień 2023
Autor: 
Pogoda Lubuskie. Uwaga kierowcy, będzie ślisko! Redakcja

Pogoda Lubuskie. Temperatura cały czas jest poniżej zera. IMGW ostrzega przed marznącymi opadami deszczu lub mżawki, które spowodują gołoledź.

Temperatura na terenie województwa lubuskiego od kilku dni niemalże cały czas jest na minusie. Synoptycy przewidują, że nie zmieni się to w kolejnych dniach.

Dziś Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami w regionie. Będzie ślisko na drogach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chciał być romantyczny, ale nie pykło. Teraz ma spore problemy.

- Prognozowane są okresowe słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź - czytamy w komunikacie IMGW. Niewykluczone jednak, że będziemy mieli do czynienia również z opadami samego śniegu.

Alert będzie obowiązywał od godziny 16:00 we wtorek, 5 grudnia, do godziny 6:00 w czwartek, 7 grudnia. Prawdopodobieństwo zjawiska oceniono na 80 procent. Synoptycy informują również, że możliwe jest podwyższenie stopnia ostrzeżenia.

Pogoda w Lubuskiem - będzie ślisko na drogach

Prognozowane opady spowodują, że warunki do jazdy na wielu trasach mogą się znacznie pogorszyć. W niektórych miejscach może tworzyć się lodowisko, a wtedy nietrudno o wypadek, dlatego warto zarezerwować sobie więcej czasu na jazdę i zachować szczególną ostrożność na trasie. Ponadto w takim czasie zdarza się, że ciężarówki mają problem z podjazdem pod wzniesienia, co skutecznie blokuje ruch.

- Pamiętajmy, że pośpiech prowadzi do nieostrożności i brawury, a to z kolei może doprowadzić do niebezpiecznych czy nawet tragicznych zdarzeń na drogach. Radzimy zdjąć nogę z gazu i jechać wolniej oraz zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu - podkreśla podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Kierowca Bolta łamał przepisy drogowe. Wpadł, bo zarejestrował to monitoring (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u