Lekarze operowali, a studenci oglądali relację na żywo. Wykorzystano drogi sprzęt

05 grudzień 2023
Autor: 
Lekarze operowali, a studenci oglądali relację na żywo. Wykorzystano drogi sprzęt Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Neurochirurdzy operowali, a studenci oglądali transmisję zabiegu w sali seminaryjnej. Młodzi medycy mogli także zadawać pytania lekarzowi, który operował. 

W szpitalu uniwersyteckim w Zielonej Górze odbyła się skomplikowana operacja polegająca na usunięciu guza kręgosłupa. Neurochirurdzy w trakcie zabiegu korzystali z mikroskopu operacyjnego o wartości 1,8 mln zł, dzięki któremu studenci Collegium Medicum mogli obserwować przebieg operacji na żywo w nowoczesnej sali seminaryjnej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Protest rolników w Zielonej Górze. Ciągniki sparaliżowały miasto

Operacja w Zielonej Górze. Lekarze usuwali guza kręgosłupa

- Wyjątkowość zabiegu polegała na tym, że obraz, który widzi zwykle operator mikroskopu operacyjnego, trafiał na ekran w sali seminaryjnej w jakości 3D i HD - powiedział dr n. med. Paweł Jarmużek, prof. UZ, kierownik Klinicznego Oddziału Neurochirurgii. 

Dodatkowo adepci medycyny za pomocą systemu audio, mogli od razu zadawać pytania lekarzowi operującemu, który objaśniał na bieżąco przebieg operacji. 

Przeczytaj też: Auto nie odpala na mrozie? Straż Miejska ma nowe urządzenie (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KN

Coś bym o sobie napisał, ale jeszcze to chwilę potrwa ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u