Pogoda Lubuskie. Będzie mocno wiało. Wysłano Alert RCB

23 styczeń 2024
Autor: 
Pogoda Lubuskie. Będzie mocno wiało. Wysłano Alert RCB Redakcja

Pogoda Lubuskie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem. Wysłano Alert RCB.

Pogoda w województwie lubuskim mocno się zmieni. Synoptycy IMGW wydali już ostrzeżenia drugiego stopnia przed sinym wiatrem.

Pogoda Lubuskie. "Lokalnie możliwe burze"

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Lokalnie możliwe burze z porywami wiatru do 100 km/h - czytamy w komunikacie IMGW.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja strażaków przy Warcie. Woda z kanału podchodziła pod posesje

Prawdopodobieństwo zjawiska oceniono na 90 procent. Niebezpieczna aura ma utrzymywać się od godziny 3:00 w środę, 24 stycznia, do godziny 3:00 w czwartek, 25 stycznia.

Alert RCB dla lubuskiego

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało już dodatkowo Alert RCB. Sukcesywnie otrzymują go mieszkańcy i wszystkie osoby przebywające na terenie województwa lubuskiego.

- Uwaga! Jutro i pojutrze (24/25.01) prognozowany silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr - taki komunikat powinny otrzymać osoby przebywające na terenie regionu.

Apelujemy o ostrożność i radzimy unikać parkowania samochodów pod drzewami czy słupami energetycznymi. Warto mieć więc naładowane baterie w telefonach czy przygotowane latarki, które mogą okazać się przydatne, gdy zabraknie prądu.

Ostrzeżenia IMGW - alert drugiego stopnia

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW drugiego stopnia?

- Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych - wyjaśnia IMGW.

Przeczytaj też: Pożary samochodów w Zielonej Górze. To robota podpalacza (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u