Pogoda Lubuskie. Czeka nas załamanie pogody. Są ostrzeżenia IMGW

05 kwiecień 2024
Autor: 
Pogoda Lubuskie. Czeka nas załamanie pogody. Są ostrzeżenia IMGW Redakcja

Pogoda Lubuskie. IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem oraz silnymi porywami wiatru. Te najbardziej będą rozwijać się w godzinach nocnych.

Przed nami ciepły weekend. Zanim jednak wysokie temperatury to do Polski spłynie z zachodu chłodny front atmosferyczny. Spowoduje to, że w godzinach wieczornych i nocnych mogą zacząć rozwijać się burze wraz z opadami gradu. Do tego może silnie wiać.

O zjawiskach ostrzega już Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Synoptycy wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

Pogoda Lubuskie. Ostrzeżenia IMGW dla regionu

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 10 mm do 15 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Możliwy drobny grad - czytamy w komunikacie IMGW.

Prawdopodobieństwo zjawiska oceniono na 75%. Alert ważny jest od godziny 18:00 w piątek, 5 kwietnia, do godziny 3:00 w sobotę, 6 kwietnia. Ostrzeżenie obowiązuje na terenie całego województwa lubuskiego z wyłączeniem powiatów wschowskiego, żarskiego i żagańskiego.

- Pierwsze komórki burzowe w północno-zachodniej części kraju pojawić się mogą w okolicy godzin 19-20 czasu lokalnego i stopniowo przemieszczać się na wschód wraz z biegiem linii frontu. Główne zagrożenie wynikające z powstałych komórek burzowych to przede wszystkim silne opady deszczu dochodzące miejscami do 10 mm/h oraz opady małego gradu - dodają Polscy Łowcy Burz.

"Zalecana ostrożność. Śledź rozwój sytuacji pogodowej"

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia?

- Ostrzeżenie przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - wyjaśnia instytut.

W trakcie opadów warunki do jazdy mogą być trudne, dlatego prosimy wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Radzimy też unikać parkowania pod drzewami.

Przeczytaj też: Pożar w Zielonej Górze. Ciągnik rolniczy stanął w ogniu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u