Wybory samorządowe 2024. Sondaż wyborczy - kto zostanie prezydentem Zielonej Góry?

05 kwiecień 2024
Autor: 
Wybory samorządowe 2024. Sondaż wyborczy - kto zostanie prezydentem Zielonej Góry? Redakcja

Sondaż wyborczy Zielona Góra. Janusz Kubicki, Marcin Pabierowski, Grzegorz Maćkowiak, Janusz Jasiński, Adam Hreszczyk - to kandydaci na prezydenta. Kto wygrałby w najnowszym sondażu? Czy będzie druga tura?

Wybory Zielona Góra. Najnowszy sondaż wyborczy

Portal NewsLubuski.pl przygotował sondaż wyborczy kandydatów na prezydenta Zielonej Góry w wyborach samorządowych 2024. Kto ma największe szanse na zostanie prezydentem Zielonej Góry i czy odbędzie się druga tura wyborów? Sprawdź najnowszy sondaż wyborczy dla Zielonej Góry:

W badaniu portalu NewsLubuski.pl największym poparciem cieszy się obecny prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki (KWW Janusz Kubicki), który uzyskał 52 proc. głosów. Na drugim miejscu znajduje się kandydat KO Marcin Pabierowski z 29 proc. poparcia. Trzecie miejsce zajmuje Janusz Jasiński, który zdobył 9 proc. poparcia. Swój głos na Grzegorza Maćkowiaka zadeklarowało oddać 6 proc. respondentów. Najmniejszym poparciem cieszy się Adam Hreszczyk - 5 proc.

Tak rozkładają się głosy poszczególnych kandydatów:

sondaz do zmiany 2.001

Janusz Kubicki, KWW Janusz Kubicki - 52% (51,6%)

Marcin Pabierowski, KKW Koalicja Obywatelska - 29% (29,1%)

Janusz Jasiński, KKW Lewica - 9% (8,5%)

Grzegorz Maćkowiak, KW Prawo i Sprawiedliwość - 6% (5,8%)

Adam Hreszczyk, KWW Adam Hreszczyk - 5% (5%)

* Badanie zostało przeprowadzone metodą CAWI w dniu 5 kwietnia 2024 roku na grupie 258 osób. 

Wybory na prezydenta Zielonej Góry. Czy będzie druga tura?

Sondaż wyborczy przeprowadzony przez NewsLubuski.pl wskazuje, że nie będzie drugiej tury wyborów prezydenckich w Zielonej Górze, choć próg 50 proc. jest przekroczony minimalnie. 

Wybory samorządowe 2024

Wybory samorządowe 2024 odbędą się już 7 kwietnia, a druga tura zaplanowana jest na 21 kwietnia. W Zielonej Górze o fotel prezydenta miasta powalczy pięciu kandydatów. Janusz Kubicki, który rządzi w mieście nieprzerwanie od 18 lat, zmierzy się z Marcinem Pabierowskim (KO), Grzegorzem Maćkowiakiem (PiS), Januszem Jasińskim (Lewica) oraz Adamem Hreszczykiem (KWW Adam Hreszczyk).

Przeczytaj też: Debata kandydatów na prezydenta Zielonej Góry (ZDJĘCIA, TRANSMISJA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u