Rośnie zagrożenie pożarowe w regionie. To może być pracowita majówka dla strażaków

01 maj 2024
Autor: 
Rośnie zagrożenie pożarowe w regionie. To może być pracowita majówka dla strażaków Fot. OSP Brójce/Facebook

Rośnie zagrożenie pożarowe w regionie. Strażacy wyjeżdżają do pożarów suchych traw i lasów.

Słoneczna i wietrzna pogoda wpływa na stopień możliwość rozwoju pożaru w kompleksach leśnych. Obecnie w regionie obowiązuje II oraz III (najwyższy) stopień zagrożenia pożarowego.

Według pomiarów ze środy, 1 maja z godziny 9 rano w rejonie Cybinki i Krosna Odrzańskiego sytuacja jest najpoważniejsza i to tam wprowadzono najwyższy stopień zagrożenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

Rośnie ryzyko pożarów lasów i trwa

Strażacy już od kilku dni wyjeżdżają do pożarów w lasach i na nieużytkach. We wtorek, 30 kwietnia w rejonie miejscowości Bieleń w powiecie międzyrzeckim doszło do pożaru lasu, który gasiło 6 zastępów straży pożarnej oraz dwa samoloty Dromader. 

W Nietkowie pod Zieloną Górą doszło do pożaru nieużytków w rejonie nasypu kolejowego. Pożar objął niewielką powierzchnię, a w działania zaangażowano dwa zastępy straży pożarnej. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna majówka może być pracowita dla strażaków. 

Na spacerze w lasach lub podczas rozpalania grilla, lub ogniska, pamiętajmy o ostrożnym obchodzeniu się z ogniem. Po zakończeniu biwaku należy zawsze wygasić palenisko, aby nie doszło do rozprzestrzeniania się ognia. 

Przeczytaj też: Mercedes huknął w drzewo w Zielonej Górze. Przód roztrzaskany


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KN

Coś bym o sobie napisał, ale jeszcze to chwilę potrwa ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u