Pogoda Lubuskie. Ostrzeżenia IMGW dla całego regionu. Jest Alert RCB

24 maj 2024
Autor: 
Pogoda Lubuskie. Ostrzeżenia IMGW dla całego regionu. Jest Alert RCB Redakcja

Pogoda Lubuskie. Wydano ostrzeżenia IMGW przed burzami. Będzie też silnie wiało. Wysłano Alert RCB.

Dziś w województwie lubuskim zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Istnieje szansa, że przyjdzie załamanie pogody. W godzinach popołudniowych mogą rozwijać się burze.

Pogoda Lubuskie. Ostrzeżenia IMGW przed burzami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już ostrzeżenia przed burzami. Alerty będą obowiązywać w piątek, 24 maja, od godziny 10:00 do 23:00. Prawdopodobieństwo zjawiska oceniono na 80 procent.

Województwo lubuskie podzielono na dwie części. Ostrzeżenie drugiego stopnia obejmuje południe regionu, a dokładniej miasto Zielona Góra oraz powiaty zielonogórski, żarski, żagański, nowosolski i wschowski.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 35 litrów wody na metr kwadratowy, lokalnie 50 mm, oraz porywy wiatru do 80 kilometrów na godzinę. Lokalnie grad - czytamy w komunikacie IMGW.

Reszta regionu objęta jest alertem pierwszego stopnia.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad - ostrzegają synoptycy.

Alert RCB dla lubuskiego

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało już Alert RCB. Sukcesywnie otrzymują go mieszkańcy i wszystkie osoby przebywające w południowej części województwa lubuskiego.

- Uwaga! Dziś (24.05) lokalnie możliwe burze oraz intensywne opady deszczu i gradu. Jeśli możesz, zostań w domu. Unikaj otwartych przestrzeni - taki komunikat wysłało RCB.

Apelujemy o ostrożność i radzimy unikać parkowania samochodów pod drzewami czy słupami energetycznymi. Warto mieć więc naładowane baterie w telefonach czy przygotowane latarki, które mogą okazać się przydatne, gdy zabraknie prądu.

Przeczytaj też: Napad na konwój z pieniędzmi w Żarach. Trwa wielka obława. Wezwano śmigłowiec


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u