Napad na konwój z pieniędzmi w Żarach. Trwa wielka obława. Wezwano śmigłowiec

23 maj 2024
Autor: 
Napad na konwój z pieniędzmi w Żarach. Trwa wielka obława Redakcja/archiwum

Napad w Żarach. Nieznani sprawcy uciekli z pieniędzmi. Wcześniej staranowali samochód konwojentów przewożących gotówkę. Trwa policyjna obława. Wezwano śmigłowiec.

Napad na konwój z pieniędzmi miał miejsce w czwartkowe popołudnie, 23 maja, na ulicy Serbskiej w Żarach. Około godziny 15:00 samochód, którym przewożono gotówkę, został staranowany przez pojazd napastników.

Z pierwszych informacji wynika, że sprawcy uciekli z gotówką. W aucie, które napadli, znajdowało się dwóch konwojentów. Ci trafili do szpitala, ale ich życiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chwila relaksu

Napad Żary. Trwa policyjna obława

Na miejsce w pierwszej kolejności przybyły patrole z Komendy Powiatowej Policji w Żarach. Do miasta szybko ściągnięto jednak wsparcie. Trwa wielka obława za napastnikami.

- W akcji są policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji, funkcjonariusze kryminalni i kontrterroryści. Ściągnięto także psy tropiące. Robimy wszystko, aby jak najszybciej zatrzymać sprawców - podkreśla podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Napad na konwój z pieniędzmi. Lotnictwo Policji w akcji

Do pomocy w poszukiwaniu sprawców napadu skierowano też policyjny śmigłowiec z centralnej bazy znajdującej się na lotnisku Warszawa - Babice. To maszyna Bell 407GXi, która wyposażona jest w kamerę wizyjną i termowizyjną, a nie Black Hawk, który wielokrotnie pojawia się w przekazach medialnych.

Mundurowi sprawdzali teren między innymi w rejonie autostrady A18 oraz przy samych Żarach. Działania z użyciem śmigłowca zakończono tuż przed zachodem słońca, lecz być może zostaną one wznowione w piątek z samego rana.

Napad w Żarach. Policja nie zdradza szczegółów

Lubuska Policja nie zdradza obecnie żadnych szczegółów napadu. Nie wiemy, ile pieniędzy padło łupem sprawców.

Przeczytaj też: Policyjny nalot na młode osoby. "Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań" (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u