Pogoda Lubuskie. Kolejne ostrzeżenia IMGW dla całego regionu

27 maj 2024
Autor: 
Pogoda Lubuskie. Kolejne ostrzeżenia IMGW dla całego regionu Redakcja

Pogoda Lubuskie. Są kolejne ostrzeżenia IMGW przed burzami. Alert będzie obowiązywał na terenie całego województwa.

Kolejny dzień i kolejne ostrzeżenia IMGW. Poniedziałek, 27 maja, ponownie ma przynieść burze. Ich rozwój przypadnie na godziny popołudniowe oraz wieczorne.

Pogoda Lubuskie. Znów ostrzeżenia IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia, które będzie ważne od godziny 12:00 do 23:00. Prawdopodobieństwo zjawiska wyceniono na 80 procent.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 35 litrów wody na metr kwadratowy, ale punktowo do około 50 mm, oraz porywy wiatru do 70 kilometrów na godzinę, lokalnie do 80 km/h - czytamy w komunikacie IMGW.

- Burze przybiorą głównie formę pojedynczych komórek burzowych oraz niewielkich formacji wielokomórkowych - dodają Polscy Łowcy Burz.

Ostrzeżenia IMGW - alert drugiego stopnia

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW drugiego stopnia?

- Ostrzeżenie przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - wyjaśnia instytut.

Przeczytaj też: Śmiertelny wypadek w Zielonej Górze. Kierowca był przygnieciony (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u