Pogoda Lubuskie. Ostrzeżenia IMGW dla całego regionu

20 czerwiec 2024
Pogoda Lubuskie. Ostrzeżenia IMGW dla całego regionu Fot. Redakcja, IMGW

Pogoda Lubuskie. Temperatura mocno podskoczy do góry w całym regionie. Są ostrzeżenia IMGW przed upałem.

Po dniach z opadami deszczu oraz burzami nad Polskę nadciąga fala upałów. Ta napłynie do nas z południowego zachodu. Choć astronomiczne lato rozpoczyna się już dziś, to żar ma się lać z nieba już jutro, 21 czerwca.

Ostrzeżenia IMGW przed upałem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałami. Żółte alerty będą obowiązywać na terenie całego województwa lubuskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja KAS koło Zielonej Góry. Nalot na handlarza nielegalnym tytoniem

- Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 32°C - czytamy w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenie ważne będzie w piątek, 21 czerwca, od godziny 12:00 do 20:30. Prawdopodobieństwo zjawiska oceniono na 90%.

Pogoda Lubuskie. "Zalecana ostrożność"

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia?

- Ostrzeżenie przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - wyjaśnia instytut.

RCB przypomina o bezpieczeństwie

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podkreśla, aby w trakcie upałów pamiętać o nawadnianiu organizmu oraz ograniczeniu przebywania na słońcu, co jest szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci oraz osób w podeszłym wieku. Ponadto warto nosić nakrycie głowy oraz stosować kremy z filtrem UV.

- Nie zostawiaj dzieci i zwierząt w aucie. Nie pij alkoholu, bo odwadnia organizm. W ciągu dnia zamknij i zasłoń okna - radzi RCB.

Przeczytaj też: Zostawił auto na zjeździe z S3 koło Zielonej Góry. Nieźle się wkopał


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u