Ponad 22 tys. odbiorców bez prądu. To skutki nocnej wichury (ZDJĘCIA / FILM)

02 grudzień 2016
Autor: 

Z czwartku na piątek (01/02.12) nad Ziemia Lubuską przeszły silne wichury.

Strażacy interweniowali 38 razy, głównie do złamanych drzew, zwisających konarów i połamanych gałęzi.

- Najgroźniej sytuacja wyglądała w miejscowości Nowy Kisielin - informuje kpt. Dariusz Szymura, rzecznik KW PSP w Gorzowie Wlkp. - tam drzewo przewróciło się na dom. Skończyło się na kilku zerwanych dachówkach i oberwanej rynnie.

Niestety, silny wiatr spowodował, że w powiecie krośnieńskim drzewa poprzewracały się na linie wysokiego napięcia. Do największych uszkodzeń doszło w miejscach zalesionych. Około godz. 2.30 bez prądu było 22,5 tys. odbiorców, to 7% całego obszaru południowej części województwa.

- Z raportu z godz.  9.30 wynika, że już tylko 2600 odbiorców pozostaje bez prądu - mówi Mieczysław Atłachowicz, rzecznik prasowy ENEA w Zielonej Górze - staramy się w miarę naszych możliwości jak najszybciej usuwać problem. Przyczyną braku prądu są przede wszystkim awarie sieci na liniach napowietrznych, spowodowane głównie przez wiatr i drzewa.

Rzecznik poinformował, że do końca dnia naprawy powinny być zakończone.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u