W Zielonej Górze zagrzmiało. Burza w styczniu to rzadkość

04 styczeń 2017

Burza w styczniu? Tak to możliwe. Dziś około godz. 12.20 mieliśmy tego dowód - silne opady śniegu i marznącego deszczu oraz wyładowanie atmosferyczne.

Do wyładowań atmosferycznych może dochodzić podczas silniejszego ścierania mas powietrza. Zimowe burze nie są groźne. Mogą im tylko towarzyszyć mocniejsze opady, tak jak miało to miejsce w Zielonej Górze. Najczęściej burze pojawiają się w Polsce w okresie od kwietnia do października.

Od wielu tygodni na północy toczy się układ niżowy, korzystający zarówno ze znacznej różnicy temperatury między ciepłym wyżem, a obszarem powietrza arktycznego jak i dynamicznego oddziaływania prądu strumieniowego biegnącego przez południową część Polski.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u