Kamishibai to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania dla dzieci. Technika ta wykorzystuje kartonowe plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię, która przypomina teatr marionetkowy – parawan. Ilustracje opowiadają historie, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści. Metoda teatru ilustracji Kamishibai pozwala opowiadać historie i pokazywać atrakcyjne obrazy. Jest to niezmiernie interesujące dla dzieci, które słuchają jak zaczarowane nie mogąc doczekać się kolejnej części opowieści. Każda bajka pozwala dzieciom na efektywne zaangażowanie oraz przyswojenie wiedzy, a przy okazji na wspaniałą zabawę. Jest to nowo odkryta forma pracy, która zdobywa coraz większe rzesze fanów, bo daje różnorakie możliwości. W Lubuskiem jest to nowość.
Pierwsza bajka już w niedzielę 8 stycznia o godz. 12:00, BAJKA ABORYGEŃSKA. Kolejna bajka już niedzielę 22 stycznia. Będzie to BAJKA INDIAŃSKA - stara indiańska legenda opowiadająca o jajku orła, które znalazło się w kurniku. Bajka dla dzieci od lat 4, prowadząca Kalina Patek.
W drugi weekend lutego Lubuski Teatr zaprasza na kolejne dwie bajki.
11 lutego w sobotę LEGENDA O SKARBNIKU - odświeżona, intrygująco zilustrowana, najsłynniejsza śląska legenda o duchu wszystkich kopalń, który pomaga w niedoli górnikom i jest ich przewodnikiem. Po bajce wszystkie dzieci maja zaproszenia na warsztaty, podczas których będą mogły poznać technikę frotażu i za pomocą węgla wyczarować własne dzieła. Bajka dla dzieci od lat 5.
12 lutego w niedzielę LEW W PARYŻU, bajka , która zabiera dzieci w inspirującą podróż. W podróży tej słuchacze
towarzyszą Lwu, który postanowił opuścić rodzinna sawannę, aby zyskać „pracę, miłość, przyszłość.” Lew przybywa do Paryża i odkrywa miasto. Po bajce odbędą się warsztaty z tworzenia kolażu. Dzieci poznają technikę oraz będą mogły stworzyć kolaż inspirowany paryskimi klimatami. Bajka dla dzieci od lat 6.
Wszystkie bajki zaczynają się o godz. 12.00 na Scenie Kameralnej.