W Lubuskiem zima w pełnej krasie (ZDJĘCIA)

07 styczeń 2017
Autor: 

Zima w pełnej krasie zawitała do województwa lubuskiego. 

Wczoraj temperatura, nawet w tych obszarach gdzie się rozpogodziło, wzrastała zaledwie o jeden, dwa stopnie, a miejscami się nie zmieniała. Wkrótce po zachodzie słońca, szybko osiągała wartość z poranka. Długa, bezchmurna noc oraz słaby wiatr to kolejne czynniki wspomagające ochładzający czynnik adwekcyjny.

Rozkład temperatury się nie zmienił w ciągu ostatniej doby, ale końcówka dnia jest już zimniejsza od godzin popołudniowych, od paru do kilku stopni. Na znacznym obszarze kraju patrząc od wschodu do linii mniej więcej koło Łódzi, którędy biegnie izoterma minus 20 stopni, jest ponad 20-sto stopniowy mróz. Z kolei izoterma minus 10 stopni biegnie od Zatoki Gdańskiej przez środkową Wielkopolskę aż po Łużyce. Najcieplej jest nad samym morzem, tutaj tylko około minus 5-ciu, 7-miu stopni. Do rana temperatura jeszcze nieznacznie się obniży, ale duży jej kontrast się utrzyma, a najbliższa noc na zachodzie i północnym zachodzie nieco cieplejsza. Cieplejsza noc da nam duże opady śniegu, dlatego prosimy zwrócić szczególną uwagę na podróżowanie samochodem i zachować szczególną ostrożność.

Nogi z gazu proszę kierowców !!!

Dziękujemy za przesłane zdjęcia, pokazne okolice Zielonej Góry i Żagania

TAGI
MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u