Zielonogórski Orszak Trzech Króli (ZDJĘCIA)

06 styczeń 2017
Autor: 

Dziś Święto Trzech Króli. W wielu miastach Polski odbyły się orszaki. Nie inaczej było w Zielonej Górze, gdzie po raz szósty Kacper, Melchior i Baltazar pojawili się na deptaku, a następnie na scenie przy ratuszu złożyli Jezusowi dary.

Pomimo mrozu pojawiły się tłumy. Mieszkańcy Zielonej Góry i okolic przybyli na deptak całymi rodzinami.

- To jest coś pięknego, co roku podziwiamy orszak i jesteśmy bardzo zadowoleni, że się odbywa - mówi pani Barbara.

Zielonogórski orszak rozpoczął się mszą w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Następnie uczestnicy orszaku wyruszyli w stronę  zielonogórskiego ratusza. Było pięknie, kolorowo, nie zabrakło kolęd, żywej szopki z kozami i kucami, a jedną z największych atrakcji była rodzina wielbłądów.

-To ważne święto i piękna tradycja. Cieszę się, że możemy się tu spotkać. Wymagało to kilku miesięcy przygotowań, organizacji było sporo, jestem zmęczona ale bardzo szczęśliwa - mówi organizatorka, zielonogórska radna Eleonora Szymkowiak.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u