Pomagajmy bezdomnym (ZDJĘCIA)

06 styczeń 2017
Autor: 

Nadejście zimy niesie za sobą zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, którzy szczególnie narażeni są na działanie niskich temperatur.

Problem poważnie dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, nieporadne życiowo, samotne oraz znajdujące się pod wpływem alkoholu. Wschowscy policjanci zaangażowani w przeciwdziałanie bezdomności sprawdzają m.in. pustostany, tereny ogródków działkowych i piwnice.

Problem bezdomności nasila się zwłaszcza w okresie zimowym i dotyka przede wszystkim osoby samotne, bez dachu nad głową, nieporadne życiowo, które szukają schronienia bardzo często w opuszczonych zabudowaniach, na terenie ogródków działkowych czy piwnicach. Dlatego tak ważna jest natychmiastowa i zdecydowana, gdy zobaczymy osoby bezdomne. Szybkie poinformowanie służb może uchronić te osoby nie tylko przed wychłodzeniem organizmu, ale i przed śmiercią. Dlatego też wschowscy policjanci odwiedzają wszystkie miejsca, gdzie istnieje duże prawdopodobieństwo napotkania tych osób, którym chcą pomóc. Mundurowi monitorują również tereny dworców, przystanków autobusowych czy parków miejskich – wszędzie tam, gdzie bezdomni mogą spędzać zimę. policjanci prewencji informują, jakie placówki zaangażowane są w walce z bezdomnościa.

Pamiętajmy jednak, że każdy może pomóc w rozwiązaniu problemu bezdomności, każdy z nas może uratować ludzkie życie takim osobom. Wszelkie sygnały, zgłoszenia będzie traktowane przez służby priorytetowo i z najwyższą uwagą, gdyż w takich wypadkach każda minuta wychłodzenia organizmu ma znaczenia dla zdrowia i życia. Wojewoda Lubuski uruchomił jak co roku telefon alarmowy - 800 109 160, pod który możemy dzwonic, gdy zauważymy osoby bezdomne, narażone na wychłodzenie organizmu. Warto pamiętać o tych, którzy w życiu mieli nieco mniej szczęścia i uratować im życie.

Źródło: podkom. Maja Piwowarska KPP we Wschowie

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 • Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy lub sprawców zatrucia Odry!

 • Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali kierującego motocyklem, który zignorował polecenia do zatrzymania i próbował uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna kierował znajdując się pod działaniem środków odurzających, a także miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Całe zajście zarejestrowała kamera nasobna policjanta.

 • Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  10 kwietnia w Skwierzynie ujawniono zwłoki noworodka. Dziecko było wrzucone do kontenera na śmieci. 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u