Ostrzeżenie meteorologiczne dla woj. Lubuskiego

20 styczeń 2017

Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało kolejne ostrzeżenie.

Od dziś (2017-01-20) od godz. 09:00 do jutra (2017-01-21) do godz. 09:00 prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź. Kierowcy - noga z gazu.

Osoby, które nie zmieniły w swoich samochodach opon na zimowe (nie jest to obowiązek, jednak wymiana opon zapewnia większy komfort jazdy na oszronionej lub pokrytej śniegiem nawierzchni) nie powinny w ogóle wyprowadzać swoich pojazdów z garazu czy parkingu. Jadąc podczas gołoledzi należy zmniejszyć prędkość. Hamowanie należy wykonywać pulsacyjne (w przypadku aut bez systemu ABS), unikać gwałtownych manewrów, podczas straty przyczepności w żadnym wypadku nie należy naciskać na hamulec. W przypadku poślizgu przednich kół, należy natychmiast zdjąć nogę z gazu, zmniejszyć wykonywany wcześniej skręt kierownicą i delikatnie wykonać go ponownie. Piesi również powinni uważać na chodnikach.

Prawdopodobieństwo ostrzeżenia wynosi 85%.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u