Zły stan powietrza nie tylko w Zielonej Górze. Najgorzej we Wschowie

23 styczeń 2017

Najgorzej sytuacja wygląda we Wschwie. Jakość powietrza jest tam bardzo zła i ma negatywny wpływ na zdrowie.

Osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny bezwzględnie unikać przebywania na wolnym powietrzu. Pozostała populacja powinna ograniczyć przebywanie na wolnym powietrzu do niezbędnego minimum.

Wszelkie aktywności fizyczne na zewnątrz są odradzane. Długotrwała ekspozycja na działanie substancji znajdujących się w powietrzu zwiększa ryzyko wystąpienia zmian m.in. w układzie oddechowym, naczyniowo-sercowym oraz odpornościowym.

Źle jest w Zielonej Górze i Żarach.

Na powietrzu nie powinny przebywać osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci. Pozostali ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu - szczególnie wymagającą długotrwałego lub wzmożonego wysiłku fizycznego.

Bardzo dobry stan powietrza wskazują tylko wskaźniki w Smolarach Bytnickich.

Smolary Bytnickie są przysiółkiem miejscowości Bytnica oddalonym od niej ok. 4 km i w niedalekiej odległości od jezior. Idealne miejsce na poniedziałkowy spacer.

Grafika - aplikacja Jakość powietrza w Polsce (GIOS)

mapppa

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u