Możliwe gwałtowne burze w regionie. IMGW wydał ostrzeżenie I stopnia na trzy najbliższe doby

10 lipiec 2018
Autor:  Redakcja
Możliwe gwałtowne burze w regionie. IMGW wydał ostrzeżenie I stopnia na trzy najbliższe doby Pixabay

W ciągu najbliższych trzech dób pogoda może się gwałtownie zmienić. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje na terenie województwa lubuskiego występowanie burz oraz intensywnych opadów deszczu.

Szanse na pojawienie się burz w ciągu najbliższej doby synoptycy oceniają na 75%. Prognozuje się intensywne opady deszczu nawet do 40 litrów na metr kwadratowy oraz burze z porywami wiatru do 70 km/h. Synoptycy IMGW-PIB wydali już ostrzeżenie I stopnia, które obowiązuje od wtorku, 10 lipca (godzina 14:00), przez następną dobę.

Sytuacja może minimalnie zmienić się w środę i czwartek. Na te dni prognozuje się burze z opadami deszczu do 35 mm wraz z porywami wiatru do 65 km/h.

Możliwe, że miejscami pojawią się lokalne podtopienia. W trakcie opadów warunki do jazdy mogą być bardzo trudne, dlatego już teraz prosimy wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u