W najbliższych dniach upały do 32 stopni. Możliwe również burze. IMGW wydało ostrzeżenia II stopnia

26 lipiec 2018
Autor:  Redakcja
W najbliższych dniach upały do 32 stopni. Możliwe również burze. IMGW wydało ostrzeżenia II stopnia Pixabay

Przed upałami ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Taka aura, z temperaturą miejscami do 32 stopni, nie odpuści nam przez kilka najbliższych dni. Powrócą też burze z gradem.

Do Polski napłynęła sucha i gorąca masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego. Oznacza to w bardzo wysoką temperaturę, która przekroczy 30 stopni Celsjusza. Gorąca aura może towarzyszyć nam nawet do końca lipca.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już dla województwa lubuskiego ostrzeżenia drugiego stopnia dotyczące upałów. Synoptycy prognozują maksymalną temperaturę w dzień od 29ºC do 32ºC, a w nocy od 18°C do 21°C.

Ponadto mają powrócić też burze z opadami deszczu do 30 litrów na metr kwadratowy. Towarzyszyć im mają powiewy wiatru do 70 km/h oraz lokalne opady gradu.


Upały mogą stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi! Na wpłych wysokich temperatur szczególnie narażone są dzieci i osoby starsze. Pamiętajmy o środkach ostrożności. Jak przetrwać upały?

  1. Ogranicz przebywanie w pełnym słońcu. Jeśli nie musisz, nie wychodź z domu
  2. Pij dużo wody, najlepiej niegazowanej
  3. Unikaj wysiłku fizycznego w najgorętszej porze dnia
  4. Noś nakrycie głowy
  5. Pod żadnym pozorem nie zostawiaj dzieci i zwierząt w samochodzie!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u