Uwaga! Dziś możliwe burze w całym województwie. Pada już na południu regionu

24 sierpień 2018
Autor:  Redakcja
Uwaga! Dziś możliwe burze w całym województwie. Pada już na południu regionu Pixabay

W ciągu najbliższych godzin pogoda może się gwałtownie zmienić. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje na terenie województwa lubuskiego występowanie burz z intensywnymi opadami deszczu oraz gradem.

Prognozuje się intensywne opady deszczu nawet do 30 litrów na metr kwadratowy oraz burze z porywami wiatru do 80 km/h. Lokalne może spaść nawet grad. Synoptycy IMGW-PIB wydali już ostrzeżenie I stopnia, które obowiązuje od piątku, 24 sierpnia (godzina 7:30) przez najbliższą dobę.

Możliwe, że miejscami pojawią się lokalne podtopienia. Ponadto w trakcie opadów warunki do jazdy mogą być bardzo trudne, dlatego już teraz prosimy wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Godzina 9:35 - Pierwsze wyładowania odnotowano już na terenie powiatu żarskiego, żagańskiego oraz zielonogórskiego. Burza, która wkroczyła do Polski z Niemiec cały czas przemieszcza się w kierunku północno-wschodnim.


Mocne powiewy wiatru mogą stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi! Pamiętajmy o środkach ostrożności. Jak należy zabezpieczyć się przed wichurą?

  1. Właściwie zabezpiecz drzwi i okna, uprzątnij meble ogrodowe, doniczki i inne przedmioty znajdujące się na balkonach lub przed domem, które mogłyby zostać poderwane przez silny podmuch wiatru
  2. Unikaj przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi oraz liniami energetycznymi
  3. Nie prowadź prac na otwartej przestrzeni, ani na dachach budynków
  4. Przestaw samochód spod drzewa, tablicy reklamowej lub słupa energetycznego

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u